Zdjęcia ślubne w kościele Neratov w Czechach

Chcąc zaprezentować fotografie ślubne z minionego 2020 toku nie sposób jest nie wspomnieć o specyficznych okolicznościach. Covid, pandemia i wszystko co z tym związane.

W tym roku (a mamy styczeń 2021) rozpocznę swój kolejny 19 sezon jako fotograf ślubny. Tyle ślubnych historii, wykonanych zdjęć, wydawałoby się, że widziałem już wszystko. Nigdy jednak przez ten długi okres nie miałem do czynienia z tak specyficzną sytuacją.

W ostatnim czasie większość ślubów została odwołana, część przełożono. Nie każdy mógł zorganizować ślub. Moje pary zagraniczne, które zaplanowały ceremonię w Polsce, były zmuszone do zmian. Inni postanowili przeczekać ten trudny okres. Jak długo będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość ? Tego nie wie nikt. Za chwilę minie rok kiedy żyjemy z COVIDem.

Ślub w czasie pandemii

Ale… byli i tacy, którzy mimo przeciwności losu postawili na swoim i zdecydowali się, że żaden podstępny wirus nie pokrzyżuje im planów.

Dzisiaj zdjęcia ślubne Dagmary i Macieja. To właśnie jedni z tych, którzy nie dali się złamać.

Ślub cywilny odbył się w Urzędzie Miasta w Polanicy Zdrój.

Zdjęcia ślubne w kościele w Neratov w Górach Orlich

Ceremonia ślubu kościelnego w przepięknym kościele w Czechach. Na wzgórzu, wśród Gór Orlich w Sudetach Środkowych, w małej miejscowości Neratov. Świątynia, w jakiej jeszcze nie przyszło mi fotografować. Cudowne warunki do zdjęć. Szklany dach i surowe betonowe ściany. Coś niesamowitego.