Pierwszy taniec. Wiele ekip muzycznych preferuje angażowanie gości w Wasz pierwszy taniec. Proszą o stworzenie koła wkoło młodej pary, Przy salach weselnych z małym parkietem ograniczy to Wam swobodę w tańcu, a fotografowi możliwość fotografowania z różnych perspektyw. Czasami może się okazać atrakcyjniej, by goście obserwowali Wasz taniec siedząc przy stolikach.

pierwszy taniec na ślubie we Wrocławiu

Jak zaplanować przyjęcie weselne ?

Sesja podczas wesela. W trakcie przyjęcia warto zorganizować krótką sesje zdjęciową z najbliższą rodziną, z przyjaciółmi i ze znajomymi. Unikajcie wykonywania ustawianych zdjęć z każdym gościem. Lepiej wykonać fotografie w większych grupach. Nie po to przecież zatrudniacie zawodowego fotografa ślubnego, by połowę Waszego reportażu obejmowały zdjęcia pozowane. Sesja powinna trwać do 30 minut i odbywać się blisko domu sali weselne.

Przestronna, widna sala weselna z dużymi oknami sprzyja udanym zdjęciom. Im więcej światła naturalnego z okien, tym dłużej fotograf może pracować przy świetle zastanym. Czy to znaczy, że w ciemnych salach nie da się zrobić udanych fotografii ślubnych ? Bez obaw. jeśli powierzycie zdjęcia zawodowemu fotografowi, na pewno sobie poradzi.

Taniec ze świecami, sztuczne ognie. Zadbajcie o atrakcje. Im więcej będzie się działo podczas zabawy weselnej, tym bardziej różnorodne będą Wasze fotografie.

Tort nie koniecznie o północy. Im wcześniej podacie gościom tort (najlepiej jako deser do przerwy kawowej po obiedzie), tym lepiej będzie prezentował się na zdjęciach. Po obiedzie zazwyczaj jest jeszcze dość widno i w sali weselonej jest sporo światła, co wbrew pozorom nawet przy racach na torcie jest wskazane. Po za tym goście na początku wesela „trzymają fason”. Po północy nie zawsze 🙂

Oczepiny jeśli zaplanujecie, podobnie jak tort, nie muszą wcale odbyć się po północy. Jeśli planujecie krótszy reportaż ze ślubu być może warto pomyśleć, by przyśpieszyć ten element wesela. Nie ma żadnych standardów, zwyczajów, to Wasz ślub, Wasze wesele Wy decydujecie co i kiedy się odbywa.