Często moje pary pytają mnie „Czy warto fotografować przygotowania ślubne” ? Zdecydowanie ! Powiem więcej, zawsze zachęcam moje pary, by skupić się na jak najdłuższym fotografowaniu przygotowań.

Jak zaplanować przygotowania ślubne ?

Zdjęcia podczas przygotowań pozwolą Wam, rodzinie i gościom oswoić się z aparatem i fotografem ślubnym. Zacierają się bariery, nie ma stresu i skrępowania. Jest czas na porozmawianie, na ustalenie przebiegu dnia.

przygotowania ślubne w hotelu

Czas. Przede wszystkim czas. Dajcie fotografowi swobodę. Niech nie zjawia się na ostatnią chwilę.

Otoczcie się bliskimi Wam ludźmi. Niech Cieszą się Waszym dniem. Przeżywajcie go wspólnie od pierwszych godzin. Scedujcie ile się da na przyjaciół i świadków. W dniu ślubu nie bądźcie organizatorami własnego wesela. Niech wyręczą Was inni. Być może Warto pomyśleć o konsultancie ślubnym.

Kupcie szampana i truskawki. Zadbajcie o Waszą ulubioną muzykę. Bawcie się od samego początku.

Zaplanujcie make’up w domu nie w salonie kosmetycznym. Będziecie u siebie, będziecie czuć się swobodniej. Nie zawsze też gabinety kosmetyczne są atrakcyjne wizualnie. Bywa, że mieszczą się piwnicach bez okien i dostępu do naturalnego światła.

Wybierzcie atrakcyjne miejsce na przygotowania. Może to być stylowy pokój w hotelu, salon w domu, poddasze z przestronnymi oknami dachowymi. Niech będzie jasno, jak najwięcej naturalnego światła. Sporo miejsca i po prostu ładnie.

Zadbajcie o porządek. Nic tak nie szpeci zdjęć jak bałagan. Torby z podróży, porozrzucane reklamówki, ubranie na podłodze, deska do prasowania na środku pokoju. Wszystko co jest widoczne wokoło, będzie też na zdjęciach.

Przygotujcie atrybuty ślubne. Buty, bukiet, obrączki, mucha, spinki. Przygotowania dają czas fotografowi na udokumentowanie ich w zaaranżowany sposób. Są dla Was ważne. Warto je sfotografować. Jeśli wieszacie suknię ślubną na oknie, lub na drzwiach, to zadbajcie o ładny drewniany wieszak.

przygotowania ślubne pana młodego