Ceremonia zaślubin, to kluczowy moment Waszego dnia. Tutaj nie da się nic powtórzyć. Przemyślcie dobrze komu powierzacie dokumentację tego szczególnego momentu. Czy będzie to zawodowy fotograf ślubny, czy „wujek z aparatem”.

Jak zaplanować ceremonię ślubną ?

Jeśli zależy Wam na wyjątkowej pamiątce w postaci zdjęć i filmu, zakładam, że macie świadomość, że to zadanie dla profesjonalnej firmy ślubnej. Dla osób z doświadczeniem, odpowiednim sprzętem (również zapasowym), zezwoleniem z Kurii (wymagane przy ślubach katolickich), czy w końcu ze stylem jaki Wam pasuje.

ślub w Kolegiacie w Głogowie

Dajcie swobodę fotografowi. Powstrzymajcie kuzynów, ciocie i wujków przed bieganiem po kościele z telefonem (ksiądz może nie być do tego entuzjastycznie nastawiony), czy po sali ślubów w USC (ślub trwa tutaj bardzo krótko). Nic tak nie potrafi skutecznie popsuć Waszych fotografii ślubnych jak tłumy gości wkoło Was podczas ceremonii. Nich goście siedzą, patrzą i celebrują tą chwile razem z Wami. Podczas wesela będą mieli sporo czasu by zrobić Wam pamiątkowe zdjęcia.

Niech goście będą blisko Was. Szczególnie w dużych kościołach warto zadbać o to, by zaproszone osoby nie zajmowały ostatnich ławek. Poproście świadków, o to by przekazali gościom, że chcecie czuć ich bliskość. Ułatwicie pracę fotografowi, a dodatkowo unikniecie na zdjęciach pustych ławek.

Śmiejcie się. Cieszcie się i bądźcie sobą. Ślub to radosna chwila. To Ważne byście na zdjęciach byli radośni. Ani urzędnik w USC, ani ksiądz, czy inny duchowy przewodnik nie zabroni Wam przecież być szczęśliwymi. Dotyczy to także Waszych gości. Niech biją brawo, po przysiędze. Coś co jest naturalnym odruchem przy ślubach międzynarodowych, w Polsce nie jest jeszcze takie oczywiste.

fotografia ślubna z kościoła