Od pewnego czas coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się sesje narzeczeńskie. Mimo tego moje przyszła pary ślubne niejednokrotnie pytają mnie „Co to jest sesja narzeczeńska?”, albo „Czy warto zrobić sesję narzeczeńską?”.

Plener narzeczeński to nic innego, jak sesja zdjęciowa wykonywana przeważnie kilka – kilkanaście tygodni przed ślubem. Bez sukni ślubnej i garnituru. Na luzie i w formie dobrej zabawy.

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską ?

Jasne, że tak ! Poniżej kilka powodów:

Poznajecie fotografa ślubnego. Wybraliście już fotografa ? Świetnie. Dzięki sesji narzeczeńskiej poznacie go bliżej. W końcu spędzicie wspólnie popołudnie przed jego aparatem. Będziecie czuć się swobodniej w jego obecności w dniu ślubu.

plener narzeczeński we Wrocławiu

Nie zdecydowaliście się jeszcze na fotografa ? Sesja pozwoli Wam przekonać się czy fotograf, którego chcielibyście zaprosić na swój ślub odpowiada Wam swoją osobowością, stylem pracy, oraz po otrzymaniu zdjęć z pleneru, przekonacie się jak wygląda finalny efekt jego pracy.

Fotograf pozna Was. Tak jak Wy dzięki sesji narzeczeńskiej poznacie fotografa, tak i on będzie miał sposobność poznać Was. Wasze reakcje i sposób bycia przed aparatem.

Oswoicie się z aparatem. Wielokrotnie słyszę „Nie lubimy się fotografować”, „Nie jesteśmy fotogeniczni”, „Źle wychodzimy na zdjęciach”. Spokojnie. Nikt nie rodzi się zawodowym modelem. Zapewniam Was, że dzięki sesji narzeczeńskiej przekonacie się, że byliście w błędzie. Dobry fotograf ślubny przekona Was swoimi zdjęciami, że piękno kryje się w każdym człowieku. W końcu liczą się Wasze uczucia, trzeba tylko umieć je pokazać.

Przeżyjecie fajną przygodę. Tak, tak ! Sesja narzeczeńska to nie koniecznie musi być krótki plener w parku w mieście. Można zaszaleć. Wybrać się wspólnie w góry, pojechać nad morze. Spełnić swoje marzenia. Być może macie jakieś wspólne hobby ? Motocykle, taniec, żeglarstwo, sport ? To zawsze fajny punkt zaczepienia na pomysł dla sesji narzeczeńskiej.

Gotowy prezent. Moje pary często wykorzystują zdjęcia z sesji jako podziękowania dla rodziców. Fotografie w formie albumów, prezentacji multimedialnych, zdjęć w ramkach, itp. Najczęściej przekazują he rodzicom, świadkom, babciom i dziadkom.

Zdjęcia jako forma dekoracji. Fotografie z pleneru można także użyć jako wystrój sali weselnej, np. rozwieszone na ścianach czy sztalugach odbitki zdjęć, czy też wydruki wielkoformatowe.

Zaproszenia ślubne. Bardzo fajny, oryginalny pomysł. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej jako gotowe zaproszenia ślubne. Zarówno w formie elektronicznej kartki jak i tradycyjnego drukowanego zaproszenia.

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej ? Napisałem wcześniej artykuł, o plenerze ślubnym. Założenia są identyczne. Warto przeczytać: Jak przygotować się do sesji ślubnej.

sesja narzeczeńska zaproszenia ślubne