W czerwcu 2014 roku otrzymałem email rozpoczynający się takimi słowami:

„Witam serdecznie, szukam fotografa, który będzie w stanie przeprowadzić sesję zdjęciową zbudowanego przez nas motocykla. Motocykl wykonany w nostalgicznym stylu (Bobber).

Od razu poczułem, że temat zapowiada się nad wyraz ciekawie. Po pierwsze każde nowe fotograficzne wyzwanie jest dla mnie mega ekscytujące, po drugie sam jestem motocyklistą.

sesja reklamowa motocykla

Krótka wymiana emaili i zacząłem planować sesję. Zgodnie z oczekiwaniami Huberta zdjęcia odbyły się w stylu „pin – up”. Moda lat 40-tych i 50-tych XX wieku. Uśmiechnięta dziewczyna, retro motocykl. Jako sceneria, posłużyła nam stara opuszczona stacja kolejowa, wyszukana gdzieś na trasie Poznań – Wrocław i nieczynny most kolejowy w Głogowie.

Stylizacją i wizażem zajęła się Madga Lena Pietraszko
Twarzą sesji była Agata
Przy zdjęciach wspomagał mnie zaprzyjaźniony fotograf Witek Spisz.

Suzuki GN 250 single BOB

Słów kilka o motocyklu i jego sprawcy. Hubert, korespondując ze mną mailowo, przesłał mi kilka zdjęć swojego Suzuki. WOW, takie było moje pierwsze wrażenie. WOW, po raz drugi było, gdy zobaczyłem jak ten motocykl wygląda w rzeczywistości, czyli przed tym jak Hubert wziął go na swój warsztat. Okazało się, że Suzuki GN 250 to niepozorny motocykl, dokładnie taki, na jakim jeszcze kilka lat temu ja sam zdawałem egzamin na kategorię „A”. To, co Hubert zrobił z tym motocyklem jest niesamowite i kolego szczerze chylę czoła !
Jedno jest pewne, Suzuki GN 250 GAMA Customizers to motocykl nietuzinkowy. Jak dla mnie to małe dzieło sztuki. Miałem przyjemność poczuć wiatr we włosach na tym motocyklu. To tak jakby cofnąć się kilkadziesiąt lat wstecz. Czas zaczyna płynąć w zupełnie innym kierunku.

Zapraszam. Sesja zdjęciowa motocykla Suzuki  GN 250 GAMA Customizers. Kilka wybranych zdjęć.

 

Na co dzień zajmuję się głównie fotografią ślubną i rodzinną, ale takie sesje jak ta, to zawsze wielka przyjemność. Nowy temat, nowe wyzwanie, inne myslenie i podejście do tematu.

Zdjęcia z niniejszej sesji reklamowej motocykla zostały wykorzystane w magazynie branżowym „Custom”. Posłużyły do zilustrowania obszernego artykułu o Hubercie i jego projekcie Suzuki GN 250 ze stajni GAMA Customizers. Fotografia z Agatą na motocyklu zilustrowała okładkę magazynu.

Poniżej film z przebudowy motocykla umieszczony przez Huberta na kanale Youtube. Warto zobaczyć.