W internecie można znaleźć dziesiątki poradników, blogów, artykułów mówiącym o ty, co i jak zrobić by Wasz ślub był idealny. Mój cel jest inny. Nie, żeby nie zależało mi na Waszym szczęściu, moim założeniem jest opowiedzieć Wam, co możecie zrobić, by Wasze fotografie ze ślubu były wyjątkową pamiątką.

Jak przygotować się do ślubu, aby dobrze wyjść na zdjęciach ?

Zajmuję się fotografowaniem ślubów od kilkunastu lat. Mam doświadczenie, mam wiedzę. Podzielę się nią z Wami. Jeśli jesteście parą, którą będę fotografował, to super. Na pewno ta widza pomoże nam stworzyć niepowtarzalne zdjęcia. Jeśli nie ja będę Waszym fotografem ślubnym, to czytajcie i korzystajcie. Mam nadzieję, że Wam także ta wiedza pomoże.

REALIZACJA ŚLUBNYCH MARZEŃ

Najważniejsze co chcę Wam przekazać TO WASZ ŚLUB ! Nie dajcie sobie wejść na głowę. Bądźcie sobą. Zrealizujcie swoje ślubne marzenia. Niech to się dotyczy wszystkiego co związane z Waszym ślubem. Marzycie o ślubie nad jeziorem, ? O weselu w górskim schronisku ? O kolorowej sukni ślubnej ? O trampkach zamiast eleganckich butów ? Wszystko jest możliwe. Naprawdę nie ma jakiś ścisłych zasad. Najważniejsi jesteście Wy, Wasza miłość i Wasze marzenia, Niech ten dzień będzie taki, jakim chcielibyście by był. Ograniczeniem może być tylko Wasza wyobraźnia. Widziałem już ślub w stylu retro. Fotografowałem wesele, gdzie panna młoda wystąpiła w biało niebieskiej sukni, a Pan młody był w przebraniu Elvisa Presleya. Uwierzcie mi… Można wszystko.

czerwony garnitur ślubny

PROFESJONALNE FIRMY ŚLUBNE

Planujecie ten dzień bardzo długo. Inwestujecie wiele czasu i pieniędzy. Czy stać Was na ryzyko ? Czy pozwolicie, by ktoś uczył się Waszym kosztem ? Ja wiem, że każdy jakoś zaczynał. Tez kiedyś przecież fotografowałem swój pierwszy ślub, tylko że nie byłem głównym fotografem. Nie spoczywała na mnie żadna odpowiedzialność. Zarówno film ślubny jak i fotografia ślubna jest tu idealnym przykładem tego, jak wiele można stracić jeśli powierzy się dokumentacje przysłowiowemu „kuzynowi co kupił właśnie aparat w markecie”.
Wybierajcie świadomie. Podpisujcie umowy. Ustalajcie zasady. Sprawdzajcie referencje i portfolio. Wybierajcie sercem, ale i głową. Zaufajcie zawodowcom w swojej dziedzinie. Być może warto pomyśleć o konsultancie ślubnym. Ślubu niestety nie powtórzycie.

PLANOWANIE DNIA ŚLUBU

Lubicie spontaniczność ? Idziecie na żywioł ? Świetnie ! Tylko pamiętajcie, że nikt nie czyta w Waszych myślach. Im więcej ustalicie, im więcej szczegółów dopniecie na ostatni guzik, tym bardziej będzie on taki o jakim marzycie. Jeśli zatrudnicie profesjonalistów będzie na pewno łatwiej. Ustalać nie znaczy narzucać. Ustalcie, ale pozostawcie swobodę.

Podsumowując:

Wasz ślub, to Wasze marzenia – zrealizujcie je !
Ufajcie tylko profesjonalnym firmom ślubnym – niech inni nie uczą się na Waszych błędach !
Ustalajcie swoje oczekiwania – realizację pozostaw profesjonalistom !