Plener ślubny może odbyć się w dniu ślubu lub w innym, późniejszym terminie. Te dwie sesje różnią się do siebie diametralnie.

Plener w dniu wesela to, krótka sesja portretowa młodej pary. Najczęściej w trakcie przyjęcia, najczęściej w jego pobliżu. Osobiście preferuję sesje do ok 30 min. Może to być sesja typowo młodej pary jak i plener z rodziną, z przyjaciółmi.

Jak przygotować się do sesji ślubnej ?

Typowe ślubne sesje plenerowe odbywają się w odrębnym dniu. Tylko wtedy można na spokojnie zaplanować miejsce, nie być uzależnionym od pogody i co najważniejsze, nie być ograniczonym czasowo. Bez pośpiechu i bez stresu.

Wybór należy do Was i Waszych oczekiwań. Czy zadowolicie się kilkoma portretowymi zdjęciami, czy też marzy Wam się typowa sesja w plenerze z dużą ilością zdjęć. Czy w końcu macie czas na kolejny dzień z fotografem. Nie zawsze jest to takie oczywiste. Głównie mam tu na myśli pary z zagranicy.

plener ślubny koło Wrocławia

Zaplanujcie miejsce wspólnie z fotografem. Profesjonalny fotograf ślubny na pewno ma swoje sprawdzone miejsca na sesje. Bazujcie na jego doświadczeniu.

Zapytajcie o zgodę na fotografowanie. W wielu miejscach, aby wykonać sesję ślubną trzeba mieć pozwolenie właściciela terenu, czy też zarządcy. Często wiąże się to z uiszczeniem stosownej opłaty. Dotyczy się to głównie zamków, pałaców, ale i np. w Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Umówcie make-up i fryzjera. W dniu ślubu dbacie o swój nienaganny wizerunek, by dobrze wyglądać przed gośćmi, ale i na zdjęciach i filmie. Nie zapomnijcie o tym również na sesji.

Zabierzcie wygodne obuwie. Jeśli sesja łączy się z długim maszerowaniem przez las, w góry, czy będzie to kilkugodzinna sesja w mieście nie zapomnijcie o butach na zmianę. Sesje macie wspominać jako fajną przygodę a nie jako obtarte kostki.

Nie zapomnijcie o: butelce wody, grzebieniu, lusterku, kosmetykach do poprawy make-upu.

Nie spóźnijcie się. Fotograf ślubny zazwyczaj ustala sesje tak, by było idealne światło. Osobiście preferuję sesje w późno popołudniowych godzinach. Im dłużej spóźnia się para (dość powszechne) tym mniej czasu na dobre światło i udaną sesje.