Ślubną sesje plenerową można wykonać na dwa sposoby. Jako plener w dniu ślubu, albo w innym, specjalnie na tą okoliczność wybranym terminie. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Nie ma jednej odpowiedzi jaka opcja jest lepsza. To głównie opcja jakich zdjęć z pleneru oczekujemy. Czy zależy nam tylko na pamiątkowych portretach czy zdjęciach sylwetkowych (sesja w dniu ślubu), czy też oczekujemy kreatywnej sesji zdjęciowej (sesja w innym dniu).

Plener w dniu ślubu, czy plener w innym dniu ?

W dniu ślubu towarzyszą Wam prawdziwe emocje. To ten jedyny, wyjątkowy dzień. Wasze reakcje są bardzo naturalne i prawdziwe. Jesteście podekscytowani, w brzuchach fruwają motyle. Zdjęcia są bardzo prawdziwe.

sesja ślubna Wrocław

Podczas sesji w innym, dniu niż dzień ślubu jesteście wyluzowani. Nie ma stresu, obawy o pobrudzenie sukni. Można wykonać wiele rodzajów sesji, których w dniu wesela nie da się wykonać.
W dniu ślubu Wasz wygląd (suknia, welon, garnitur, fryzury, make’up) jest taki sam na zdjęciach reportażowych jak i na fotografiach z pleneru. To na pewno zaleta jeśli chodzi o spójność materiału, z drugiej strony jeśli sesja odbywa się w innym terminie można pokusić się o inny wizerunek. Czasami panny młode mają np. dwie suknie ślubne. Jedna jest wykorzystywana w dniu ślubu inna służy tylko do sesji. Można także zmienić make’up i fryzure, zwłaszcza jeśli będzie to stylizowana sesja plenerowa.

Przy sesji w dniu wesela zazwyczaj na zdjęcia plenerowe nie ma zbyt wiele. Osobiście namawiam moje pary aby nie przeznaczać na taką sesję więcej niż ok. 30 minute. Plener powinien odbyć się w pobliżu sali weselnej. Najlepiej na jej terenie jeśli lokal znajduje się w ciekawej lokalizacji, albo teren wokół lokalu jest atrakcyjny. Taka sesja może być połączona także z sesją z rodziną i gośćmi weselnymi. Na dłużej trwające sesje, czy też plenery wyjazdowe zazwyczaj nie ma czasu.

fotograf na plener Wrocław

Osobiście, jako fotograf ślubny, pary które oczekują większej ilości zdjęć z sesji plenerowych, albo zdjęć typowo stylizowanych namawiam na plenery w innym terminie. Mamy wtedy sporo czasu na sesję. Można zaplanować ją w dowolnym terminie i miejscu. Często sesje plenerowe, które wykonuję to plenery wyjazdowe w różne regiony Polski (plener ślubny w górach, plener nad morzem, plener industrialny, itd.), czy też do miast Europejskich.

plener nad jeziorem

Jeśli tylko dysponujecie czasem i chęciami na sesję w innym dniu, to osobiście zachęcam do tej opcji. Jestem otwarty na wszelkie propozycje i szalone pomysły. Z moimi parami ślubnymi niejednokrotnie przemierzałem setki kilometrów, by wykonać zdjęcia w ich wymarzonych miejscach. Ograniczeniem może być tylko Wasza wyobraźnie 🙂