Wesele w Zamku Książ

Hélene i Théodore i ich wyjątkowe wesele w Zamku Książ, a właściwie trzy bo tyle trwały uroczystości. Ślub odbył się w przepięknej Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie, przyjęcie w Zamku Książ w województwie dolnośląskim Zaproszono prawie 300 gości z różnych zakątków świata. Było to typowo międzynarodowe wesele. Miałem przyjemność być tam przez cały czas. Widziałem, czułem, chłonąłem całym sobą, fotografowałem.

Głównym koordynatorem wszystkiego co było związane z tym ślubem była Pani Ania, mama panny młodej. Wielokrotnie rozmawialiśmy przez telefon, SKYPE, wymienialiśmy maile. Wszystko po to by ten wymarzony dzień Hélene i Théodore był wyjątkowy. Czy się udało ? Według mnie wszystko wyszło rewelacyjne. Maiłem mnóstwo pracy jako fotograf. Nie dość, że ilość gości była zdecydowanie ponadstandardowa, to jeszcze sam zamek w Książu nie bez powodu nazywany jest przez wielu „Perła Dolnego Śląska”.

ślub w Bazylice w Krzeszowie

Nie miałem czasu odetchnąć. Każda chwila przynosiła coś nowego, coś co warto było uwiecznić. Zacząłem wcześnie rano od przygotowań w pokoju Hélene. Pokój tętnił życiem. Co chwilę ktoś przychodził i wychodził. W końcu ludzi na tym ślubie było tak wielu, a do tego w zasadzie prawie sami obcokrajowcy, że każdy był żywnie zainteresowany jakie zwyczaj panują podczas ślubów w Polsce. Miejsce ceremonii cudowne. Bazylika w Krzeszowie jest ogromna i w swoim ogromie przepiękna. Osobiście uwielbiam takie barokowe kościoły. ten jest na pewno jednym z ciekawszych Polsce, może nawet najbardziej urokliwym w jakim miałem przyjemność pracować jako fotograf ślubny. Idealne miejsce na zorganizowanie ślubu na kilkaset osób. Zamek Książ wiadomo, miejsce historyczne. Sala Maksymiliana, w której przywitano młodą parę chlebem i solą, oraz gdzie miał miejsce koncert fortepianowy  – jedyna w swoim rodzaju.

plener w Zamku Książ

Korzystając z faktu, że uroczystości na Zamku Książ zaplanowano na większą część dnia mieliśmy chwile na sesje plenerową młodej pary, oraz na zdjęcia pamiątkowe z rodziną i przyjaciółmi.
Podczas mojego pobytu w Zamku Książ na tym ślubie wykonałem setki zdjęć. Jako, że nie sposób jest pokazać na blogu wszystkiego, wybrałem około 100 fotografii ślubnych z dnia, w którym miała miejsce ceremonia zaślubin.