Najlepsze fotografie ślubne 2014

Posted on Styczeń 4, 2015 | 3 komentarze

Najlepsze zdjęcia, czy może bardziej trafnie, moje ulubione fotografie ślubne z sezonu 2014. Mówią, że dobre zdjęcie to takie, które jednym kadrem opowiada historię. Takie fotografie lubię najbardziej. Inne, nieszablonowe, coś więcej niż standardowe ujęcia, jakie wykonuje się podczas każdego reportażu ślubnego. Standardy muszą być, to oczywiste, ale te wyjątkowe, podchwycone sceny to prawdziwe smaczki. Zdjęcia jakie dzisiaj chcę Wam zaprezentować to moje ulubione minionego sezonu ślubnego.

najlepsze zdjęcia ślubne 2014

Fotografia ze ślubu Marty i Michaela to mój niekwestionowany faworyt. Marta, która od pierwszych chwil emanowała ogromną ilością pozytywnej energii. Tuż po przysiędze, po sakramentalnym „Tak” ujrzałem gest radości. Emocje znalazły ujście. Energia eksplodowała. Uwielbiam to zdjęcie. Zresztą fotografia po wrzuceniu jej na mój firmowy profil na Facebooku w szybkim tempie uzyskała kilkaset polubień. Jak widać kadr trafił nie tylko w moje gusta.

najlepsze zdjęcia ślubne

Jeżeli w reportażu ślubnym są zdjęcia typu „must have” to takimi na pewno są fotografie z chwili jak młoda para wychodzi z kościoła. Ryż, confetti, płatki róż, to zawsze wróży dobre ujęcie. Gorzej jeśli dojdzie nam do tego prawdziwy deszcz z nieba :-) Tak było tym razem. Na szczęście mi udało się wkraść pod parasol kogoś z gości weselnych i uchwycić na zdjęciu piękny deszcz nie tyle wody, co ten zgotowany przez przyjaciół i rodzinę młodej pary.

najlepsze zdjęcia ze ślubów

Najważniejsze by uśmiech nie schodził z twarzy w żadnej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji. To nic, że akurat suknia ślubna poszła w szwach :-)

najlepsza fotografia ślubna roku 2014

Tuz przed ślubem. W oczekiwaniu na księdza. Panna młoda pyta swojego przyszłego męża: „Amore, hai preso le fedi ?” (Kochanie zabrałeś obrączki ?). Jego mina, jej mina, widok bezcenny :-) Obrączki zostały w hotelu, ceremonia musiała poczekać. Na szczęście udało się dowieść niezbędny atrybut.

najciekawsze śluby roku

Dzieci to zawsze wdzięczny temat do fotografowania. Te dwie małe smerfetki chichrały się całą ceremonię ślubną. Każdą wolną chwilę krążyłem wokół ich ławki wyczekując na odpowiedni moment. Dziewczyny dawały się swobodnie fotografować. Dobre zdjęcie była tylko kwestia czasu.

świetlisty taniec
Świetlisty taniec, taniec ze świecami, walc ze świecami. Różne określenia słyszałem na ten wyjątkowo fotogeniczny moment. Nie często, ale jednak zaczyna się pojawiać podczas przyjęć weselnych.

najlepszy reportaż ślubny

Kolejna fotografia ślubna. Tym razem jak wygląda wesele z  punktu widzenia (lub siedzenia) młodszej części gości.

najlepszy fotograf ślubny
No to jak jesteśmy przy dzieciach i weselach to jeszcze jedno ujęcie. Każdy młodzian jak widać znajdzie coś ciekawego dla siebie podczas przyjęcia. Trzeba tylko znaleźć się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu :-)

fotografia ślubna

To zdjęcie pozostawmy bez komentarza. Każdy zobaczy w nim coś innego.

fotograf ślubny

Mój dobry kolega skomentował tą fotografię takimi słowami : „My precioussss… jak Golum w Lord of The Rings”. Kto oglądał film Władca Pierścieni zrozumie skojarzenie bez trudu.

Wybór zdjęć był typowo subiektywny. Część fotografii publikowałem już na stronie opisując poszczególne śluby, inne pokazywałem na moim fanpage’u na Facebooku. Jak co roku tak i w minionym sezonie 2014, jako fotograf ślubny wykonałem dziesiątki tysięcy zdjęć. Głównie reportaży i sesji, ale i z chrztów, komunii, sesji rodzinnych, zdjęć reklamowych itd. Dzisiejszy wpis ograniczyłem wyłącznie do reporterskich ujęć. Takich, dzięki którym mógłbym opowiedzieć Wam pokrótce jak powstały, jakie towarzyszyły im emocje.

Tags: , .

3 komentarze

 1. Dariusz Łuka
  07/01/2015

  Ładne zdjęcia, kolorki, kadry… Ja pierwszy raz widzę tu na zdjęciu taniec ze świecami.

 2. Kamil Rumiński
  16/03/2015

  Świetne fotografie. Już nie mówię o jakości, bo są na wysokim poziomie, ale każda przedstawia piekne emocje lub ciekawe sytuacje. Świetnie się ogląda.

 3. Joanna
  13/07/2016

  Ale emocje zawarte w tych pięknych zdjęciach!

Leave a Reply