Karolina i Marcin – Wrocławianie w Dzierżoniowie

Posted on Wrzesień 20, 2014 | 1 Comment

Karolina i Marcin to para na co dzień mieszkająca we Wrocławiu. Ślubną sesję zorganizowaliśmy właśnie tutaj, we Wrocławiu, w typowo miejskich klimatach. Główna, reportażowa część fotografii ślubnych jakie miałem przyjemność dla nich wykonać powstała w Dzierżoniowie, w rodzinnym mieście Karoliny. Ceremonia miała miejsce w Parafii Królowej Różańca Świętego, miejsce przyjęcia weselnego, to Restauracja Dama Pik w Dzierżoniowie.
Były przygotowania – make’up, ubieranie, ogólna przedślubna panika i krzątanina. To standard jak na każdym ślubie. Później tradycyjne katolickie błogosławieństwo i tu mała odmiana. Za moją namową i po krótkim przekonywaniu rodziców, przenieśliśmy błogosławieństwo do ogrodu. Szczerze wszystkim polecam by wyjść z domu. Wasze fotografie na pewno na tym zyskają. Jeśli tylko na dworze nie ma burzy z piorunami, gradobicia, zamieci śnieżnej, czy – 20 stopni na termometrze, przemyślcie drobne odstępstwa od reguły. W ogrodzie, na tarasie, przed kościołem, w trakcie mszy świętej, to tylko kilka pomysłów na inne, oryginalne fotografie z błogosławieństwa.
Słów kilka o samej ceremonii. Pod względem fotograficznym było … bosko ! Jako fotograf ślubny pracując od ponad dziesięciu lat, nie pamiętam, czy kiedyś spotkałem się z taką przychylnością księdza jak tym razem. Znając reguły panujące podczas fotografowania ceremonii sakralnych zawsze rozmawiam z księdzem, ustalam granice tego co wolno, a co nie. Z tymi pozwoleniami bywa różnie. Zazwyczaj wymagane jest posiadanie akredytacji (pozwolenie wydawane dla fotografa przez kurię), ale wiadomo są księża i księża. W Dzierżoniowie ku mojemu zaskoczeniu usłyszałem mniej więcej takie zdanie: „Możesz być wszędzie, fotografować wszystko i bez żadnych ograniczeń. Proszę tylko nie siadać na ołtarzu” WOW ! Tak więc fotografowałem z boku, z góry, z przodu, na wprost pary młodej, dosłownie fotograficzne eldorado ;-)
Dość pisania. Przed Wami Karolina i Marcin. Para z Wrocławia na ślubnym kobiercu w Dzierżoniowie. Zapraszam, kilka zdjęć poniżej.

przygotowania do ślubu

make'up ślubny

slubne przygotowania

malowanie panny młodej

panna młoda w długim welonie

błogosławienie młodej pary w ogrodzie

młoda para przy kleczniku

ceremonia zaslubin

ceremonia slubu w parafii w Dzierżoniowie

przysięga w kościele

uśmiechnięta panna młoda

ceremonia ślubu kościelnego w Dzierżoniowie

bohater drugiego planu

wesele w Dama Pik w Dzierżoniowie

dom weselny Dama Pik

szalona zabawa weselna

zabawa weselna z rodzicami

miejska sesja plenerowa we Wrocławiu

sesja zdjęciowa w centrum Wrocławia

para na moście w parku wrocławskim

Tags: , , .

One Response

  1. Daniel
    17/12/2014

    Piękna panna młoda.

Leave a Reply